יום ראשון, 15 בדצמבר 2013

מתג אור - גלוי לעין, אבל נסתר

בואו נודה בזה - מתגי אור הם דבר מכוער. אני מניחה שבגלל זה הם לבנים - כדי שיוכלו להסתתר בנוף של הקיר ולא למשוך תשומת לב. מכירים את המשחק שבו מחביאים משהו במקום גלוי לעין, אבל אתם עדיין מתקשים למצוא אותו? אז ככה. זה די מדהים - בעולם שבו אנשים משקיעים מאמצים ניכרים בלעצב הכול, כולל את האסלות שלהם, המתגים נשארים פונקצונליים, אבל לא אסטתיים במיוחד (כנ"ל לגבי שקעים, אגב). לאחרונה הגיעו לידיי מספר גלילים של וואשי טייפ וזאת הייתה הזדמנות מצוינת להוסיף קצת עניין למתגים המכוערים.

הערת ביניים על וואשי טייפ - זה נייר דבק צבעוני, שמקורו ביפן. הוא מגיע במגוון של עיצובים ואפשר להשתמש בו בהמון דרכים (תעשו גוגל, תמצאו מלא רעיונות). הוא נדבק פחות או יותר לכל דבר ויורד בלי להשאיר סימני דבק. כיוון שהוא באמת עשוי נייר, אפשר לקרוע אותו בידיים, אז הוא נוח מאוד לעבודה.  אפשר למצוא וואשי טייפ בארץ, בחנויות אמנות (בערך 15 ש"ח לגליל) ואפשר לקנות באיביי במחיר זול יותר (5-6 ש"ח, כולל משלוח), כמו שאני עשיתי. למעשה, קצת השתגעתי וקניתי איזה עשרה מהם בשבועיים האחרונים. אבל מילא, טוב שיהיה בבית.

בחזרה למתגים - בעזרת מספר צעדים פשוטים, הפכתי את המתגים שלי ליפים יותר ואתם יכולים לעשות את אותו הדבר.

1. מורידים את הפאנל של מתג מהמקום. בזהירות, כי בכל זאת הוא מחובר לחשמל. אז תשתדלו לא לדחוף את המברג לאזור שמאחורי הפאנל.
2. רוחצים את הפאנל היטב ומייבשים.
3. מרססים אותו בספריי צבע. שכבה אחת מספיקה בהחלט.

צבע של Molotow. מתה עליהם.
4. מודדים את אורך המתג עצמו ומדביקים עליו וואשי טייפ. קודם מדביקים את החתיכות שבצדדים, שהן קצרות ודקות יותר (פשוט תחתכו את המידות עם סכין יפנית). בסוף, מכסים את החלק הקדמי.
המתג מהצד. כמו שרואים, הוואשי טייפ חתוך לגודל המתאים.
עמכם הסליחה על הצילום המעט-מטושטש.
5. מחזירים את הפאנל למקום ומיישרים את הקווים של הברגים, כי זה יותר יפה. או כי יש לכם OCD...

6. בשלב הזה הסתכלתי על התוצאה והרגשתי שמשהו חסר, אז הוספתי מסגרת מוואשי טייפ מסביב לפאנל, כדי להוסיף עניין לעיצוב. השתמשתי בשני סוגים של וואשי וזה מה שיצא:תגובה 1: