יום שבת, 21 במאי 2011

איך מורידים תוויות מצנצנות?

אני אוספת צנצנות זכוכית משומשות בצורה די אובססיבית ואז משתמשת בהן לאחסון כל מיני דברים בבית. הן עמידות, שקופות ובחינם. הדבר היחיד שמקלקל את האידיליה, הוא התוויות שלהן, שמודבקות ממש חזק ונורא מעצבן להוריד אותן.
לאחר ניסיון של שנים, עליתי על שיטה שמצליחה והרי היא לפניכם:

לוקחים צנצנת עם תווית.

הצילום גרוע, אבל הנקודה ברורה.
משרים אותה בקערה עם מים רותחים. למה רותחים? כי זה עובד טוב יותר בהפרדת הנייר מהצנצנת וגם עוזר להיפטר משאריות הריח של מה שהיה בצנצנת קודם (במקרה הזה, חרדל).


לפעמים התווית פשוט יורדת מעצמה וצפה במים. לפעמים, כמו במקרה הזה, היא לא. 
לאחר השריה של זמן מה, כשרואים שהתווית שינתה את הצבע שלה, כלומר המים נספגו בה, מוציאים את הצנצנת ומתחילים לשפשף את התווית במרץ בעזרת סקוטש טוב.

ככה נראה חלק שממנו ירדה התווית, לעומת החלק שלא. כמו שרואים, הנייר אמנם ירד, אבל עדיין נשארו שאריות דבק.


עכשיו, לוקחים חתיכת צמר גפן טבולה באצטון ומתחילים לשפשף את הדבק. זה ייקח קצת זמן ועשוי להיות מעצבן, אבל זה יוריד אותו. בתמונה למטה רואים חלק חשוף, לעומת חלק שעדיין יש עליו דבק.עכשיו, אפשר לאחסן בצנצנת כל מיני דברים, טעימים ולא טעימים כאחד.
למשל, עלי דפנה.

נכון, זאת צנצנת אחרת. לא באמת היה לי כוח להוריד את התווית מההיא עד הסוף.

אגב, לאחרונה עברתי דירה והשתמשתי בצמר גפן טבול באצטון כדי לנקות את תיבת הדואר המטונפת. על תיבות דואר של דירות שכורות תמיד יש מליון מדבקות של דיירים קודמים, או שהם פשוט כתבו את השם שלהם בטוש לא מחיק (במקום לעשות תווית יפה, כמו אנשים נורמליים). בכל מקרה, האצטון מוריד הכול ומעניק לכם תיבת דואר נקייה שעליה תוכלו אתם לקשקש מה שבא לכם.

2 comments:

  1. תודה רבה רבה אירה את באמת נהדרת
    אמא שלי גם חולת נפש כמוך והיא לקחה את הרעיונות שלך בשמחה... :)

    תודה רבה

    השבמחק